Replies
-
Well, if I buy, let's say a pack of grapes, a pack of strawberries and a mango (as I did today) that is 10 dollars right there. And that is just snacks for one day. Food is very expensive in my country and I am on a very tight student budget. And I cant freeze anything, so that makes everything further complicated. Maybe I…
-
Definitaly bump bump bump! This is the best thread I have seen. Will steal all of your ideas :love: I want to start photographing my meals now too!!
-
Bump! I never ever understood this concept, and I always felt so thick about not getting it. But the car reference and all your responses finally made me understand. Halleluja :D
-
Thanks. Although I think I saw this on an "ana" website, I still love it. So true, every word!
-
Just joined the community here at MFP the other day, and I think I want to do a challenge too. So, if you'll have me, I would like to join too =)
-
Yes, I am all-out vegetarian! Have been for almost two months =)