We are pleased to announce that on March 4, 2025, an updated Rich Text Editor will be introduced in the MyFitnessPal Community. To learn more about the upcoming changes, please click here. We look forward to sharing this new feature with you!
Replies
-
Eat the Apple! It's good for you. I just ate a 230g honey crisp apple and the calorie cost of 119 calories beats snaking on a 1oz bag of Doritos for 140 empty calories any day. Eat healthy, stay active and you really don't have anything to worry about.
-
I use sprouts bulk whey isolate protein. 190 calories for 50g. Some may think it's a little pricey at $11-$12 per lb, but it doesn't have all the crap in it like sugar and such. On sale at sprouts near me for $9.99 per lbs until 7/26/17