We are pleased to announce that as of March 4, 2025, an updated Rich Text Editor has been introduced in the MyFitnessPal Community. To learn more about the changes, please click here. We look forward to sharing this new feature with you!

full4ce

Replies

  • Sounds like a national holiday!!! Two of my favorite things. I wouldn't spit out steak, so...
  • I've actually done the research, and, if you buy in bulk RICE is the cheapest food per calorie. Even cheaper than sugar!!! You can buy long grain rice in bulk at COSTCO at 0.00069 per calorie for a 44 lbs. bucket, which is cheaper than the next available options of sugar, rolled oats, flour, or pinto beans.
Avatar