We are pleased to announce that on March 4, 2025, an updated Rich Text Editor will be introduced in the MyFitnessPal Community. To learn more about the upcoming changes, please click here. We look forward to sharing this new feature with you!
Replies
-
I mean overall I enjoyed the whole nutritionist/life coach experience, but it is nearly impossible for me to shop at Whole Foods right now (it's in the BUSIEST part of town with super confusing parking), and although I did find out that I like some of these exotic, it's just not realistic right now. I had my first Lean…
-
I usually spend around $30-40 dollars a week on food: I ALWAYS buy: Eggs Shredded Cheese One choice cheese (cottage cheese, provolone or string cheese normally) Ezekiel 4:9 Wraps (So Nutritious!) Sliced Turkey Mesquite Lettuce/Romaine or Spring Mix Fresh Broccoli Apples, Bananas or Strawberries Carrots or Celery 2-3 cans…
-
Totally! Looks like you are doing really well! Thanks for replying!
-
I never eat bread unless I'm at a restaurant that serves it or something like that. There is almost no nutritional value in it. Try Ezekiel 4:9 Wraps - They are super nutritional and a great alternative to bread!
-
I think that may be way too many calories you are burning... How long are you working out?