We are pleased to announce that on March 4, 2025, an updated Rich Text Editor will be introduced in the MyFitnessPal Community. To learn more about the upcoming changes, please click here. We look forward to sharing this new feature with you!
Replies
-
It's completely affordable to eat healthy. The healthiest diets cost about $1.50 more per day than the least healthy ones. http://news.harvard.edu/gazette/story/2013/12/pinpointing-the-higher-cost-of-a-healthy-diet/ People need to stop with the BS excuses.
-
5 minutes ago
-
Elliptical is the best of the three as far as I'm concerned. Running damages your joints over time, and biking isn't nearly as effective as the elliptical. My advice is to do a few google searches for elliptical high intensity interval training. It strips fat off with a minimal time commitment, is very easy on your joints…