What's the last thing you bought?
Replies
-
Some groceries0
-
A Thermacell for mosquitoes, i hope it works.0
-
A frontal lobotomy 🧠
0 -
Tonneau cover for my new 2024 Chevy Colorado trail boss!2
-
Gas for my Triumph0
-
Pecan flavored coffee0
-
-
New ink1
-
Banana day at Trader Joe's so that, some chewable multivitamins, apple cider vinegar, and a very last minute bag that's supposed to keep things cool but only, apparently, for an hour or so.0
-
Parking0
-
New tattoo's
3 -
A pretty antique Australian opal ring, in gold surrounded by seed pearls.
I felt like gifting myself after all the weight loss.1 -
A glass blowing class and wifi for our upcoming cruise1
-
New chest strap heart rate monitor1
-
A sling for my kitten to sleep in or be safely carried by me when I am walking with my forearm crutches.
He actually likes it.
Here’s him sleeping while I exercise on my NuStep.
2 -
Flights1
-
A massage on our cruise for hubs1
-
Prime Day (a silly, made up “holiday”) wore down my resistance, and my shiny new Kindle Scribe arrived this afternoon.0
-
Prime Day, also. I bought an air fryer (which is still the same price so I really didn't have 1 day to make up my mind), some mini quest protein bars (those were definitely a prime day item), and some Mrs Dash Everything But the Bagel seasoning.1
-
A shore excursion0
-
Tennis skirts not to play tennis in but to workout in. Who's going to stop me.1
-
Groceries0
-
Elk skin jacket0
-
Cottage cheese, yogurt, frozen edamame, avocados, and whipped cream cheese.0
-
Panera Toasted Italian sandwich 🤤0
-
Some light weights for my daughter. She's wanting to start a weightlifting routine. 🤗1
-
Bananas and these really really thin lemon cookies because I suck.
Also, because I suck, I bought a timed lock box and I'll tell you why.
I KNOW I can't have peanut butter in my place because I can polish off a 16oz jar in 2 days. I decided to buy a jar on purpose because I weighed in a little too low for comfort a couple weeks ago so wasn't really worried about any calories that jar would add (I was about the carbs but they're not that high for half a jar at a time). I planned on buying only one but, dammit, it costs $4.59 a jar now but was on sale for $2.00 each for four and HOW CAN I PASS THAT DEAL UP?????
So I'm two jars down and gained the weight back so can't open the other two for taste tests because I know what will happen.
I might have to stick the bag of peanuts in there too (easier to moderate) because I obviously have a problem0 -
I bought a Peanuts jigsaw puzzle to take to my son’s.
I babysat last night and was supposed to tonight but cancelled tonight last minute.
Yesterday we colored, played cards.
I wanted to avoid the card games,
hence a puzzle.
My youngest grandson is such a little rascal, cheater of cards! 😂0 -
Animal crackers and a diet Mountain Dew1
-
Clothing haul from Fathers sons clothing 😅
1
Categories
- All Categories
- 1.4M Health, Wellness and Goals
- 395.4K Introduce Yourself
- 44.1K Getting Started
- 260.7K Health and Weight Loss
- 176.2K Food and Nutrition
- 47.5K Recipes
- 232.7K Fitness and Exercise
- 445 Sleep, Mindfulness and Overall Wellness
- 6.5K Goal: Maintaining Weight
- 8.6K Goal: Gaining Weight and Body Building
- 153.2K Motivation and Support
- 8.2K Challenges
- 1.3K Debate Club
- 96.4K Chit-Chat
- 2.5K Fun and Games
- 4.3K MyFitnessPal Information
- 16 News and Announcements
- 1.3K Feature Suggestions and Ideas
- 2.9K MyFitnessPal Tech Support Questions