We are pleased to announce that as of March 4, 2025, an updated Rich Text Editor has been introduced in the MyFitnessPal Community. To learn more about the changes, please click here. We look forward to sharing this new feature with you!
How often do you....
Replies
-
$400-$500 a month for a family of 3 (soon to be 4). I have found that we must shop about twice a week if we want to keep fresh fruits and veggies in the house without letting some of them go bad.0
-
I spend $400/month. Its me, my toddler daughter, and occationally my older brother. I shop every week or week and a half.0
-
i try to stay under 100 a week, and i buy as i go along. i never have an actual big shopping day where i do it all at once0
-
I spent about $500 a month for 5 people0
-
I shop usually about 3 times a month and spend around $250 a month for 2 adults. I buy produce really cheap from a ranch market and farmers markets and buy pastured meats and eggs as much as possible0
This discussion has been closed.
Categories
- All Categories
- 1.4M Health, Wellness and Goals
- 394.5K Introduce Yourself
- 44K Getting Started
- 260.5K Health and Weight Loss
- 176.1K Food and Nutrition
- 47.5K Recipes
- 232.7K Fitness and Exercise
- 444 Sleep, Mindfulness and Overall Wellness
- 6.5K Goal: Maintaining Weight
- 8.6K Goal: Gaining Weight and Body Building
- 153.1K Motivation and Support
- 8.1K Challenges
- 1.3K Debate Club
- 96.4K Chit-Chat
- 2.5K Fun and Games
- 4.1K MyFitnessPal Information
- 16 News and Announcements
- 1.3K Feature Suggestions and Ideas
- 2.8K MyFitnessPal Tech Support Questions